obchod.mokry.sk (cz, pl) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (cz, pl) s programy v elektronické podobě
reklama

Passman32 2009.4.7.630

Stažení programu zahájíte kliknutím na jeden z následujících odkazů:

stiahnuť: 1.76MB
verzia: 2009.4.7.630 (07.04.2009)
slovenčina alebo čeština: nie
operačný systém:
licencia:
cena: €15
autor: Tomáš Húšťava - ADMINsoft
tommyx@zoznam.sk
počet stiahnutí: 1534x
hodnotenie:
Váš hlas: - Průměr: 5 (1 hlas)

Program Passman32 bol navrhnutý a dizajnovaný za účelom v maximálnej možnej miere chrániť Vaše loginy, heslá, pin kódy a podobné citlivé informácie. Pri jeho vývoji som vychádzal z čistého nenapodobeného konceptu - mojich vlastných požiadaviek na tento typ programu. Implementoval som do neho funkcie, ktoré si myslím, že sa vo väčšine programov podobného zamerania nevyskytujú, resp. vyskytujú v obmedzenej miere. Program používa vlastný natívny formát databázy – Secure Database, ktorý som vyvinul špeciálne pre tento program.

Pri vývoji programu som vychádzal z čistého nenapodobeného konceptu - mojich vlastných požiadaviek na tento typ programu. Implementoval som do neho funkcie, ktoré si myslím, že sa vo väčšine programov podobného zamerania nevyskytujú, resp. vyskytujú v obmedzenej miere. Program používa vlastný natívny formát databázy – Secure Database, ktorý som vyvinul špeciálne pre tento program.

Špecifikom Secure Database sú najmä:

  • koncepcia jedného súboru – databáza, konfigurácia v jednom zašifrovanom súbore.
  • bezpečnosť uložených dát - zaručená až 11 fázovým maximálne bezpečným šifrovaním spojeným s možnosťou šifrovania pomocou JPG obrázkov (nenájdete nikde inde!!!).
  • využitie algoritmov Rijndael, 3DES, Serpent, Blowfish, Twofish, Idea, Tea, SHA512 a ďalších vo vzájomne previazaných vzťahoch, čo robí databázu maximálne bezpečnou a nenapadnuteľnou.

Program má aj tieto bezpečnostné prvky:

  • pri jeho prvom spustení sa nadefinuje sada otázok a odpovedí, vstupné heslo a iné nutné nastavenia.
  • program si pamätá, kde je uložený a pri každej zmene umiestnenia sa spýta na niektorú otázku zo sady. V prípade nesprávnej odpovede zmaže databázu.
  • na zadávanie hesiel je vždy vyhradený určitý čas, ktorý keď sa prekročí, program zadávanie hesla uzamkne a čaká prednastavený čas do ďalšieho zadania hesla. Čas je progresívny, tj. pri každom nezadaní hesla sa čakací čas zvyšuje.
  • program dokáže vytvárať chránené obrázky – viac v pomoci k programu.
  • program obsahuje funkcionalitu pravidelného zálohovania databázy.
  • pri prechádzaní záznamov databázy sa zobrazuje len ten záznam, na ktorom je kurzor (zameranie).
  • pokiaľ program nezaznamená žiadnu aktivitu v stanovenom čase, automaticky sa uzamkne a môže sa v závislosti od nastavení aj automaticky ukončiť. 

Pre možnosť exportu databázy do XLS formátu sa vyžaduje nainštalovaný MS Office vo verzii minimálne 2000.

---
Tomáš Húšťava - ADMINsoft

reklama